2022

Sezon wakacyjny zbliża się coraz szybciej, wobec czego Polacy coraz poważniej myślą o sposobie spędzenia swojego wakacyjnego wypoczynku. Istnieje kilka podstawowych sposobów wykorzystania przez rodaków letniego wypoczynku. Poniżej wymieniono najpopularniejsze

1) Bałtyk lub góry w kraju

Cały czas najpopularniejszy kierunek naszych wakacyjnych wyjazdów. Nadbałtyckie miasteczka i górskie miasteczka są wciąż chętnie odwiedzane przez całe familie. W 2016 roku przeżyły największe obłożenie od lat, co według wielu obserwatorów jest powiązane”ma związek z wprowadzeniem przez partię rządzącą programu przyznającego 500zł na dziecko. Zazwyczaj na takie wyjazdy wybieramy się własnymi samochodami lub koleją

2) Wakacje z biurem podróży

Zwiększającą popularnością cieszą się zagraniczne, zorganizowane wakacje wraz z biurem podróży. Biuro podróży organizuje wtedy transport, rezerwuje luksusowy hotel, a gościom pozostaje tylko nieograniczone korzystanie z hotelowych restauracji czy barów. W ofercie zwykle znajdują się też organizowane tripywycieczki fakultatywnepo okolicy, które jednak są dodatkowo płatne. Najpopularniejszymi\Najczęściej wybieranymi kierunkami w omawianej sytuacji są Grecja, Hiszpania,Italia czy Chorwacja. Z powodu niepewnej sytuacji politycznej zmniejszył się popyt na odwiedzanie krajów arabskich. W tym roku biura podróży szacują rekordową ilość chętnych na zagraniczne wojaże.

3) Podróż do rodziny

Wielu z nas posiada bliskich w małych miejscowościach, lub w ciekawie położonych okolicach i to tamspędza swoje wakacje. Uciekamy przed wszechobecnym zgiełkiem i pośpiechem i jedziemy na wieś wyluzować się i odpocząć na świeżym powietrzu.

4) Urlop po polsku czyli remont

Cały czas spore grono Polaków swoje wolne dni od pracy spędza próbując polepszyć komfort w swoim mieszkaniu. W tym czasie malujemy ściany, dokonujemy wymiany podłogi, czy remontujemy łazienkę. Po dwóch tygodniach takiego „urlopu” wracamy do pracy czekając kolejny rok na następną okazję do wypoczynku..