Bakalie – przekąski pełne zdrowia

Każdą osobę niekiedy dopada nagły głód, który nakłania nas do sięgania po przekąski. W sklepach pełno jest ciastek, jogurtów czy chrupek, które wielu z nas stosuje w takich momentach. Jednak nie będzie to najlepszy wybór, bowiem przez takie nawyki żywieniowe cierpi ogólne zdrowie a także figura. W takiej chwili należy sięgnąć po bakalie, które zakupimy w każdym sklepie i gotowe są do błyskawicznego zjedzenia.

Przewagę suszonych owoców oraz orzechów nad artykułami bardzo przetworzonymi zauważymy od razu. Głównie pozbawione są one soli oraz białego cukru, które i tak są przez nas spożywane w nadmiarze. Lecz przede wszystkim bakalie są idealnym źródłem dużego przekroju witamin a także makro elementów. Przeważają tutaj orzechy, one obfite są w białko i zdrowe tłuszcze, a konkretne rodzaje mogą być alternatywą dla suplementów w tabletkach. Tak jest na pewno w przypadku orzechów włoskich, już jeden orzech dziennie gwarantuje nam {kompletną|pełną dawkę kwasów Omega-3. Natomiast brazylijski  obfituje w selen, element, w który polskie ziemie są bardzo ubogie. Także migdały należy wdrożyć do swojej diety, mają one bardzo dużo wapnia a także kwasu foliowego. Nie zapominajmy, aby kupując orzechy nie wybierać tych prażonych oraz solonych – obniża to ich całą wartość. Z kolei suszone owoce są idealne wówczas, kiedy napada nas chęć na coś słodkiego. Tutaj najlepiej sprawdzą się morele. Z kolei suszone daktyle będą alternatywą dla cukru w momencie wypieku ciast. Trzeba namoczyć je w ciepłej wodzie i zmielić. Orzechy mają dość dużo kalorii, dlatego jeśli się odchudzamy, warto nie zjadać jednej paczki na raz, będzie mieć ona nawet 600 kalorii. Nabywając owoce suszone trzeba zwrócić uwagę na to, czy nie dodano do nich siarczanów.

Jeśli czeka cię długi dzień poza domem i jesteś pewien, że w jego trakcie dopadnie cię ochota na jedzenie między posiłkami, warto włożyć do torby bakalie. Można wybrać orzechy albo owoce suszone, albo po prostu mieszankę obu. Dzięki temu nie tylko obronimy się przed głodem ale też chęcią na sięgnięcie po szkodliwe produkty. Dostarczymy także własnemu organizmowi ważnych witamin.