Co jest uczciwsze do wyświetlania? Konsole azali niniejsze laptop?

Od bardzo wielu lat są walki pomiędzy różnymi platformami , które przeznaczone są do gier. W dawnych czasach istniały walki pomiędzy tego rodzaju komputerami jak Amiga bądź też Comodore 64. Jednakże to są dawne czasy, których aktualnie nie ma sensu rozpatrywać.

W obecnej chwili przeważnie spotyka się walki między konsolami oraz komputerami. Każde z tych opcji ma swoje plusy a także minusy. Jeśli chodzi o konsole to najbardziej istotną zaletą jest łatwość stosowania jak i stosunkowo warte uwagi koszty zakupu samego sprzętu. Jednakże niestety jak i również można znaleźć pewne wady wśród, których są: ceny gier, brak wydania części gier a także niemożliwość sterowania przy zastosowaniu klawiatury oraz myszy. Jeśli chodzi o zdecydowanie się na odpowiednią konsolę to w obecnej chwili najpopularniejszymi rozwiązaniami są konsole poprzedniej generacji X360/PS3 oraz konsole aktualnej generacji PS4/XBOX One.

W przypadku nowszych konsol do ich wad zaliczyć trzeba mniejszą dostępność gier oraz wyższą ich cenę. W przypadku komputerów to cena kupna dobrego PC przeznaczonego do grania jest w przeważnie o wiele wyższa niż cena zakupu konsoli nowej generacji. Jednak komputery tego rodzaju pozawalają na granie w o wiele wyższych rozdzielczościach a także przy wiele większych detalach. Dodatkowo w większości przypadków gry na komputery dostępne są w niższych cenach. Inną różnicą pomiędzy konkretnymi platformami jest dostępność gier. Na komputery przeważnie zostają wydane gry, których nie znajdzie się na konsole. Dzieje się tak też w drugą stronę. Gry ekskluzywne to tak naprawdę najbardziej istotny wyznacznik wyboru danej platformy do gier. Najbardziej sensownym pomysłem jest posiadanie co najmniej dwóch platform do grania.