Interesujący weekend we Wrocławiu

Wrocław jest miastem o bardzo starej oraz interesującej historii. W ciągu epok znajdował się w granicach różnych państw, by ostatecznie, wraz z końcem II wojny światowej, stać się polskim miastem. Jest to bardzo lubiana metropolia turystyczna, odwiedzana również przez zagranicznych podróżnych. Co należy zwiedzić w stolicy Dolnego Śląska?

Początek XX wieku był momentem powstania kilku ciekawych budowli modernistycznych w mieście. Wówczas powstał Most Grunwaldzki, Dom Handlowy Renoma czy budynek sądu na Podwalu. Amatorzy secesyjnych budowli także będą mieli co podziwiać we Wrocławiu, przykłady budowli tego nurtu możemy spotkać na ulicy Kiełbaśniczej oraz Więziennej. Wrocław to także ciekawe świątynie, powstałe w czasie Średniowiecza. Są to zazwyczaj ceglane świątynie utrzymane w Gotyckiej stylistyce. Podróżni preferujący długie, nastrojowe spacery, powinni zobaczyć Ostrów Tumski, najstarszą zachowaną część miejscowości.

penisvergrößerung pillen

Lecz Wrocław to nie jedynie zabytki architektoniczne, także osoby chcące się dobrze bawić potkają tam interesujące wrażenia. W usytuowanym niedaleko centrum Pasażu Niepolda, możemy znaleźć modne puby a także dyskoteki, umieszczone jeden przy drugim. Także sam Rynek zajmuje sporo punktów gastronomicznych, lecz ceny tam mogą być trochę wygórowane. Na każdym etapie Starego Miasta podróżni spotkają ciekawe restauracje, proponujące smakowite potrawy. Stary ratusz wrocławski jest z kolei siedzibą najstarszej restauracji w tej części kontynentu – Piwnicy Świdnickiej. 

Rodziny przybywające z dziećmi powinny wybrać się do lokalnego ogrodu zoologicznego. Dzięki inwestycjom sprzed kilku lat, miejsce owe jest teraz niezwykle nowoczesne, można obserwować tam bardzo dużo wszelkich gatunków zwierząt. Zabawa na cały dzień zapewniona, na terenie ZOO można spożyć również posiłek. 

Wrocław jest zapewne jednym z najmodniejszych ośrodków turystycznych w Polsce. Każdego roku wizytowany jest przez setki tysięcy turystów z kraju i reszty Europy. Nic w tym dziwnego, w końcu ma on do zaproponowania odwiedzającym mnóstwo ciekawej atrakcji.