Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla kilkulatka?

Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego dziecka. Przede wszystkim dlatego rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, aby był to moment niezwykły, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób w takim razie należy przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, ale jeśli malec jest fanem jednej kreskówki czy filmu można zdecydować się na ten krok i poprosić gości, by na zabawie pojawili się w tematycznych strojach. W przypadku organizowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestać wyłącznie na strojach, ale zdecydować się również na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Także gry muszą nawiązywać do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche für männer

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym zabawa będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, trafionym rozwiązaniem może okazać się także zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może ograniczać się wyłącznie do tortu, warto zapewnić małym gościom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, ale także wyglądają bardzo efektownie). Warto postawić również na słodsze przekąski – doskonale sprawdzą się nie tylko czekoladki czy ciasteczka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o napojach – dobrze przygotować głównie soki owocowe, w przypadku kiedy podczas imprezy odbywać się będą różne zabawy ruchowe warto przygotować również wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej imprezy. Wbrew pozorom warto zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko ma zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.