Jak zagospodarować przestrzeń nad piwnicą

Zagospodarowanie własnego mieszkania stanowi sporo pracy. Zanim rozpoczniemy planowanie najczęściej nie wiemy, jak wiele czeka na nas dylematów. Przestrzeń w swoich czterech ścianach wymaga mądrego rozwiązania. Nie obejdzie się bez lustrowanie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz oglądanie aktualnych czasopism.
Zwykle koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi pora także na mniej istotne składniki wystroju mieszkania. Przykładem może być ściana umieszczona nad schodami.

Warto odpowiednio ją udekorować, gdyż większość z mieszkańców będzie oglądać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie tej na pierwszy rzut oka niepotrzebnej przestrzeni jest stworzenie swojego rodzaju ściany wspomnień. Aby wcielić w życie ten pomysł, potrzebne będą rodzinne fotografie. Najlepiej wydrukować je w różnorakich formatach i oprawić w ramki o jednorodnej kolorystyce. Każde przejście po schodach będzie wywoływać ciekawe wspomnienia.W wielu domach nie ma odpowiedniego miejsca, aby rozwieszać wspólne fotografie.

Oryginalnym rozwiązaniem na urządzenie ściany na klatce schodowej jest wybranie dopasowanej do miejsca fototapety. Nietuzinkowo będą prezentować się te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie ulegnie zwiększeniu. Oryginalny wygląd można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Otrzymasz iluzję, jakby z domowych schodów można było dostać się na włoską dróżkę czy uroczą leśną ścieżkę.
Jeżeli wybierasz mniej rzucające się w oczy sposoby dekoracji, weź pod uwagę użyteczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą elegancko wyglądać, a jednocześnie wspierać bezpieczeństwo mieszkańców.

birthday message