Jak zaplanować podróż do Stanów?

Polacy {współcześnie|obecnie podróżują o wiele więcej niż dekady temu, gdy samo otrzymanie paszportu było trudne. W dzisiejszych czasach sytuacja gospodarcza w państwie jest unormowana, dlatego obywateli stać na wakacje zagranicą. Ogromnym marzeniem wielu z nich jest wycieczka do USA, kraju, który jest znany z kultowych serialów czy filmów. Jeśli planujesz zobaczyć to miejsce, rozpocznij przygotowania jeszcze dziś.

Obywatele Polski jeśli pragną zobaczyć Stany muszą mieć ważną wizę. Na jej uzyskanie warto przeznaczyć kilka miesięcy, gdyż nie jest przyznawana od ręki. Na początku należy umówić się na rozmowę z amerykańskim konsulem, będzie to dopuszczalne w Krakowie oraz w Warszawie. W wyznaczonym dniu należy udać się do urzędu z przygotowanym wnioskiem o wizę turystyczną, należy zabrać także ważny paszport. W trakcie rozmowy z konsulem będziemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Jeżeli nasza sytuacja materialna jest dobra, a także nie jesteśmy kryminalistami, wówczas najprawdopodobniej dostaniemy wizę bez problemu. Dopiero posiadając ten dokument należy nabywać bilet.

wünsche zum neuen jahr 2021

Lot transatlantycki zajmuje paręnaście godzin, jest także znacznie kosztowniejszy od przeprawy w obrębie kontynentu. Dlatego szukanie ciekawej opcji podróży warto zacząć kilka miesięcy przed urlopem. Należy prześwietlić pełno stron, gdyż na każdej z nich ceny mogą być zupełnie inne. Zazwyczaj najtańsze z Europy są transfery do Nowego Jorku. Możemy na początku tam się udać, a potem skorzystać z lotów krajowych, one są niezwykle tanie. Nie zapomnijmy również, żeby prawidłowo spakować swój bagaż. Gdyż na teren USA nie możemy wwozić żywności oraz napojów pochodzących z poza kontynentu. Jedyne zakupy tego typu można wykonać na strefie bezcłowej. Również wracając do kraju nie można pakować prowiantu, gdyż UE ma podobne regulacje prawne. Jedzenie w USA jest bardzo tanie, lecz nocleg już nie. Najciekawszą obecnie opcją jest wydzierżawienie mieszkań lub pokojów od osób prywatnych, możemy zrobić to zawczasu, przez internet. Działają specjalne portale w sieci, które zajmują się pośrednictwem.