Kiedy się zmotywować do akcje z otyłością

Zbędne kilogramy powodują, że nasz stan psychiczny pogarsza się. Dopada nas apatia , otępienie i obojętność do wszystkich aktywności życiowych. Unikamy widywania się w gronie przyjaciół. 

Ogarnia nas strach przed tym co powiedzą o nas ludzie. Warto zatem coś z tym zrobić. Nadrzędnym czynem kierującym do osiągnięcia sukcesu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy dopingu działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to na przykład kolejna sukienka, nowe buty, podróż w wymarzone miejsce. Pobudka wewnętrzna to nasze lepsze samopoczucie, komplement znajomych czy adoracja w oczach innych ludzi . Jak zatem przygotować się do walki z nadwagą?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Intencje Twojej koleżanki nie są Twoim marzeniem. Zastanów się co sprawia u Ciebie tak dużą chęć zrzucenia kilogramów?

2. Zgadzaj się na drobne potknięcia. Każdy je ma. Droga do osiągnięcia marzenia nigdy nie jest prosta. 

3. Wizualizuj sobie Twoje życie jak odniesiesz sukces. To pomoże Ci wytrzymać w postanowieniu.

4. Komplementuj siebie i wyróżniaj nawet za nieduże osiągnięcia. Tylko nie węglowodanami. Pozwól sobie na bilet na koncert, wizyta u kosmetyczki, wodę toaletową .

5. Znajdź przyjaciela, z którym będziesz rywalizować. Waszym motywacją będzie, kto szybciej zrzuci konkretną liczbę kilogramów. Ściganie się często pomaga wytrwać i osiągnąć cel.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy zrezygnujesz, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę po raz kolejny.