Laptop czy też komputer stacjonarny? Co jest lepszym wyborem?

Każdy kto zastanawia się nad wyborem komputera musi w największym stopniu zastanowić się czy jest mu potrzebny netbook. Wbrew pozorom wybór wcale nie jest taki łatwy jakby się myślało. Po pierwsze trzeba zastanowić się czy przenośność jest tak bardzo istotną cechą, że opłaca się pozwolić sobie na zmniejszenie opcji rozbudowy za cenę sporo mniejszych rozmiarów oraz sporo mniejszych możliwości. Wbrew pozorom łatwość transportowania netbooka to nie jedyne jego plusy.

Dodatkowo niewielkiemniejsze wymiary w większości przypadków także będą bardzo dobrą zaletą zwłaszcza w przypadku gdy mieszka się w małych mieszkaniach gdzie każdy metr jest na wagę złota. Jednak laptopy mają również inną zaletę – można je przenieść praktycznie wszędzie. Jeżeli chodzi o stacjonarki to ich najważniejszą zaletą jest dużo większa moc niż laptopy. Dodatkowo w znacznej części przypadków można je o wiele łatwiej rozbudować oraz są ogromnie tańsze niż opcje oparte o netbooki. W największym skrócie rzecz biorąc jeżeli szuka się rozwiązań mających bardzo duża moc należy zdecydować się na komputery stacjonarne, natomiast jeśli opłaca się pozwolić sobie na wydanie ogromnej ilości mamony kosztem trochę mniejszych możliwości to mającym większej ilości pomysłem jest zdecydowanie się. Przynajmniej będzie można go gdzieś zabrać. Natomiast jeżeli wielkość nie ma znaczenia natomiast a priorytetem jest moc oraz możliwości to wybór komputera stacjonarnego to świetny pomysł.

Jeżeli chodzi o laptopy to również mają swoje wady poza ceną, oraz również brak możliwości niezbyt trudnej naprawy. Jednakże aktualnie w sporej części przypadków sporo lepiej sprawdzają się nowoczesne netbooki średniej jakości. Istotne jest dodatkowo, aby decydować się na dobrych producentów komputerów.